Pobyt ve tmě 20 dní Zkušenosti

Pobyt ve tmě 20 dní

V tichu a tmě: Hledání světla uvnitř sebe

Letošní srpen byl pro mne dobrodružstvím odlišným od mnohého, co jsem dříve zažil. Rozhodl jsem se strávit 20 dní v úplné tmě, což se stalo nejen zkouškou odvahy a vytrvalosti, ale i hlubokým ponorem do světa meditace a sebepoznání.

Cesta do tmy nebyla náhlým rozhodnutím. Po letech praxe v meditaci a mindfulness jsem cítil potřebu prohloubit svou zkušenost. Tato cesta byla o odhalování skrytých vrstev mého vědomí, o vyrovnání se s hluboko zakořeněnými emocemi a o hledání klidu v neklidném světě mysli.

Pobyt ve tmě byl plný kontrastů. Byly dny, kdy se mi zdálo, že čas stojí, a okamžiky, kdy se každá vteřina nesla tíhou věčnosti. V průběhu tohoto období jsem procházel různými fázemi – od adaptačních dnů přes intenzivní zápasy s vlastním já, až po momenty hlubokého klidu.

Zajímavé bylo, jak se měnil můj vztah k samotě a tichu. Zpočátku byly tyto momenty náročné, ale postupně se staly zdrojem síly a sebepoznání. V těchto chvílích jsem zkoumal hlubší vrstvy své osobnosti a čelil jsem výzvám, které byly dříve skryté.

Podcast, který jsem natočil s kolegou Honzou Nejedlým , zachycuje nejen můj hlas, ale i hlasy mého vnitřního světa. Mluvím o svých zkušenostech, pocitech a postřezích, které mohou být pro mnohé inspirativní. Cílem tohoto článku je nejen sdílet můj příběh, ale i povzbudit vás k poslechu podcastu, kde se dozvíte více o této neobyčejné cestě.

Pokud vás zajímá, jak to vypadá, když se člověk ocitne sám se sebou ve tmě bez vnějších podnětů, poslechněte si náš podcast. Je to cesta, která vás možná přiměje přemýšlet o vaší vlastní cestě k sebepoznání.

Podcast si můžete přehrát na jedné z následujících platforem.

Veletržní 67, Praha 7 – Letná
Zastávka tramvaje: Kamenická
Parkování: OC Stromovka (1h zdarma)

Zdeněk Nový - Vědomé Žití - Body-psychoterapeut

Zdeněk Nový

Body-psychoterapeut

Pracuji jako body-psychoterapeut ve vlastní praxi. Absolvoval jsem 5 letý psychoterapeutický výcvik se zapojením tělesného prožívání. Více o mně.


Uveřejněno

v

od