Častá témata v psychoterapii

Příběh každého klienta v psychoterapii je jedinečný. Existují však společné prvky v duši každého z nás.

Syndrom vyhoření

Trápí Vás dlouhodobé vyčerpání? Máte stálý pocit nedostatečnosti? Cítíte se už opotřebovaní? Máte úzkosti a chaos v životě? Prožíváte často zklamání ze života?

Nízká sebehodnota a syndrom vyhoření spolu blízce souvisejí. Člověk s malým sebevědomím si bez hranic nakládá víc než je v jeho silách. Nakonec pod tíhou nákladu začne padat na kolena a okolnosti ho melou tak, že nerozlišuje co je potřeba a co ne a téměř v bezvědomí plní, co zrovna přijde. [více]…

Syndrom-vyhoreni
Krize-ve-vztahu

Krize ve vztahu

Cítíte se ve vztahu osaměle? Chybí Vám vzájemné porozumění? Nedaří se Vám nalézt společnou řeč? Dusíte se ve vztahu? Nedaří se Vám vůči partnerovi vymezit? Napadají Vás pádné argumenty v diskusi příliš pozdě? Cítíte, že žijete vedle sebe, ale ne spolu? Nedaří se Vám ve vztahu sdílet a sexuální život vadne?

Životní zlom

Stojíte před rozhodnutím a nevíte si rady? Hledáte směr pro další život? Potřebujete změnit práci, ale nevíte, co chcete dělat? Nevíte si rady, zda zůstat ve vztahu či z něho odejít? Potřebujete se rozhodnout, zda se přestěhovat, začít podnikat, investovat nebo rozjet vlastní projekt? Comming out?

Zivotni-zlom
Období krize

Tíživá životní situace

Potýkáte se s tíživou životní situací, jakou je ztráta blizké osoby, rozchod s partnerem, ztráta zaměstnání, selhání projektu apod.? Máte dojem, že je situace bezvýchodná a nelze se pohnout z místa? Potřebujete bezpečné místo pro náležité vyrovnání se s krizí? Máte problém se spánkem či soustředěním? Útočí na Vás myšlenky dnem i nocí?

V terapii respektujeme individuální potřeby klienta a hledáme vnitřní soulad se sebou samým i se světem. V terapii se učíme poradit si se svými emocemi, potřebami a zdroji.

Budování sebedůvěry

Je pro Vás příliš náročné vyjádřit se? Ztrácíte v konfliktech slova? Nezdá se Vám výsledek Vašich skutků dost dobrý? Připadá Vám, že jste příliš často kritizován(a)? Přijdete si často „neschopně“ v porovnání s lidmi ve Vašem okolí? Donekonečna se šťouráte ve svých chybách? Nenalézáte odvahu oslovit člověka, který Vás zaujme?

Jak budovat sebedůvěru
Psychoterapie-deprese

Deprese

Prožíváte často zmar a beznaděj? Máte přílišný pocit vlastní bezcennosti? Nedokážete se soustředit? Prožíváte bezvýchodnost své stávající situace? Máte příliš častý pocit viny? Zažíváte stavy naprosté paralýzy, při které se těžko zvednete z postele? Trávíte většinu času pasivní zábavou, jako je televize nebo nekonečné zírání na sociální sítě? Nic Vás nebaví?

Nejistota v rodičovství

Řešíte s dětmi stále stejné konflikty? Dostávají Vás Vaši potomci často do afektu? Nevíte si rady v komunikaci s nimi? Často se hádáte o denní rutině, jako je čištění zubů? Tápete v nastavení hranic – málo nebo moc? Přijde Vám Vaše dítě nadmíru smutné? Má přílišné problémy ve škole? Nechce s Vámi mluvit? 

Nejistota-v-rodicovstvi

Sebe-prosazení

Dostáváte se často do situací, ve kterých se za sebe nedokážete postavit? Říkáte lidem „ano“ přesto, že Vaše srdce říká „ne“? Máte pocit zneužívání okolím? Je pro Vás příliš náročné vyjádřit své potřeby v kolektivu? Zamítáte své nápady ještě před tím, než jim dáte šanci? Domníváte se, že byste se nechoval(a) správně, kdybyste dal(a) najevo to, co chcete?

V terapii si osvojíme nástroje k harmoničtějšímu životu. Terapie je bezpečným prostorem pro objevování a načerpání síly pro další životní kroky.

Nová životní role

Máte pocit, že jste málo muž nebo žena? Domníváte se, že od Vás vaše okolí či rodina potřebuje jedno nebo druhé? Tápete ve své roli otce nebo matky? Prožíváte se pouze jako matka nebo otec svých dětí, jako kdybyste už neměl(a) vlastní život? Nedaří se Vám najít si cestu k partnerovi po narození dítěte? Nedaří se Vám nalézt svou roli muže/ženy v dnešním světě?

Pocit odmítnutí

Cítíte se příliš často odmítnutí svým okolím nebo nejbližšími? Nedostává se Vám dostatku přijetí? Stahujete se raději do ústraní? Je pro Vás problematické navazovat vztahy? Cítite velkou propast mezi sebou a ostatními lidmi? Nevíte si rady s tím, že Vás „nemůže“ mít nikdo rád? Zaháníte pocit odmínutí záplavou požitků, jako je přejídání či nakupování zbytečností, nebo přílišnou prací?

Pocit prázdnoty

Nenaplňuje Vás Vaše práce ani vztahy? Máte pocit, že dáváte příliš a nedostáváte to zpátky? Máte strach z opuštění a bezmoci? Ustupujete světu příliš? Čekáte stále na „něco“, ale ono to nepřichází? Máte potřebu vyhledávat emočně nabité zážitky, aby zmizel Váš pocit prázdnoty? Necítíte nic v situacích, kdybyste to očekával(a)? Toužíte po vztahu i přesto, že Vás nedokáže uspokojit?

Veletržní 67, Praha 7 – Letná
Zastávka tramvaje: Kamenická
Parkování: OC Stromovka (1h zdarma)

Zdeněk Nový - Vědomé Žití - Body-psychoterapeut

Zdeněk Nový

Body-psychoterapeut

Pracuji jako body-psychoterapeut ve vlastní praxi. Absolvoval jsem 5 letý psychoterapeutický výcvik se zapojením tělesného prožívání. Více o mně.